X

Koronawirus

Wszystko co musisz wiedzieć o Koronawirusie

A A+ A++

BIP KMPSP w Sosnowcu

Logo Państwowej Straży Pożarnej     Herb Chorzowa    

ul. Katowicka 123
41-500 Chorzów

Napisz do nas na:
sekretariat@straz-chorzow.pl

Zadzwoń do nas:
+48 32 241 09 77

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w CHORZOWIE

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Trwa sezon grzewczy

02.12.2019

Trwa sezon grzewczy

W związku z trwającym sezonem grzewczym w dniu 28-11-2019 roku Prezydent miasta Chorzów oraz dzieci z chorzowskich szkół odwiedziły Centrum Edukacji Przeciwpożarowej mieszczące się na terenie Komendy Miejskiej PSP w Chorzowie. W ramach programu "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa" dzieci dowiedziały się jak unikać zatrucia czadem. Akcja ma na celu edukację najmłodszych, a za pośrednictwem dzieci dotarcie do osób dorosłych, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z zagrożeń wynikających z posiadanych urządzeń grzewczych czy pieców węglowych.

Wizyty w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej zostały rozszerzone o warsztaty edukacyjne, w których dzieci dowiedzą się o czujkach tlenku węgla i urządzeniach ratujących ŻYCIE i ZDROWIE LUDZI.

http://comtv.pl/lekcja-obrony-przed-czadem,5487,nws.html

https://mojchorzow.pl/i,strazacy-naucza-obrony-przed-czadem,100,906406.html