A A+ A++

BIP KMPSP w Sosnowcu

Logo Państwowej Straży Pożarnej     Herb Chorzowa    

ul. Katowicka 123
41-500 Chorzów

Napisz do nas na:
sekretariat@straz-chorzow.pl

Zadzwoń do nas:
+48 32 241 09 77

10.01.2020

Do 16 lutego 2020 r. można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych. 

10.01.2020

W ostatnich dniach strażacy z KM PSP w Chorzowie prowadzili akcje rozdawania kalendarzy w szkołach na terenie miasta. Spotkania te były świetną okazją aby zapoznać podopiecznych placówek z pracą strażaka oraz by zwrócić uwagę na tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Ich celem było zwiększenie świadomości odnośnie istniejących zagrożeń oraz umiejętnego postępowania w przypadku ich wystąpienia. Podsumowaniem spotkań było zachęcenie do udziału w konkursach organizowanych przez Komendanta Głównego PSP, skierowanych głównie do uczniów szkół podstawowych. Informacje na ich temat dzieci mogły znaleźć na odwrocie kalendarzy oraz bardziej szczegółowo na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

 

 

 

16.12.2019

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie

W dniu 11 grudnia 2019 roku w Urzędzie Miasta Chorzów odbył się finał Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Uczestnikami byli uczniowie klas 3 szkół podstawowych, którzy musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa oraz bezpiecznych zachowani. Pytania zadawali przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, Straży Miejskiej w Chorzowie i Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Gratulujemy zwycięzcom.

13.12.2019

W ostatnim czasie pojawiły się informacje o oszustach, którzy podając się za funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, próbują wyłudzić pieniądze od przedsiębiorców i instytucji z terenu województwa śląskiego pod pretekstem zbiórek na różne cele.

Informujemy, że żaden funkcjonariusz ani pracownik Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach oraz komend powiatowych i miejskich PSP woj. śląskiego nie prowadzi żadnej zbiórki pieniędzy ani nie prosi o dokonywanie przelewów pieniężnych.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwość należy niezwłocznie kontaktować się z właściwą terytorialnie komendą Państwowej Straży Pożarnej lub powiadomić Policję.

02.12.2019

Trwa sezon grzewczy

W związku z trwającym sezonem grzewczym w dniu 28-11-2019 roku Prezydent miasta Chorzów oraz dzieci z chorzowskich szkół odwiedziły Centrum Edukacji Przeciwpożarowej mieszczące się na terenie Komendy Miejskiej PSP w Chorzowie. W ramach programu "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa" dzieci dowiedziały się jak unikać zatrucia czadem. Akcja ma na celu edukację najmłodszych, a za pośrednictwem dzieci dotarcie do osób dorosłych, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z zagrożeń wynikających z posiadanych urządzeń grzewczych czy pieców węglowych.

Wizyty w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej zostały rozszerzone o warsztaty edukacyjne, w których dzieci dowiedzą się o czujkach tlenku węgla i urządzeniach ratujących ŻYCIE i ZDROWIE LUDZI.

http://comtv.pl/lekcja-obrony-przed-czadem,5487,nws.html

https://mojchorzow.pl/i,strazacy-naucza-obrony-przed-czadem,100,906406.html

 

12.11.2019

W dniu 11 Listopada 2019 roku na placu wewnętrznym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Patriotyczne święto wszystkich Polaków, upamiętniające odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Podczas zmiany służby uroczyście podniesiono flagę państwową przy dźwiękach hymnu państwowego oraz odczytano list okolicznościowy Komendanta Głównego PSP.