A A+ A++

BIP KMPSP w Sosnowcu

Logo Państwowej Straży Pożarnej     Herb Chorzowa    

ul. Katowicka 123
41-500 Chorzów

Napisz do nas na:
sekretariat@straz-chorzow.pl

Zadzwoń do nas:
+48 32 241 09 77

10.02.2020

Ostrzeżenie o oszustach

Komunikat

10.02.2020

Fundacja Pomocy Poszkodowanym Funkcjonariuszom i Pracownikom Państwowej Straży Pożarnej oraz Członkom ich Rodzin

03.02.2020

UROCZYSTA ZMIANA SŁUŻBY

29.01.2020

XIV rocznica katastrofy budowlanej na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich

W rocznicę zawalenia się hali Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie, odbyła się uroczystość przed pomnikiem upamiętniającym ofiary największej w historii Polski katastrofy budowlanej. Na uroczystości poświęconej wydarzeniom tego tragicznego dnia, złożyli kwiaty ku czci i pamięci zmarłych: Wicewojewoda Śląski Pan Jan Chrząszcz, Sekretarz Województwa Śląskiego Pani Karolina Kosowska-Raczek oraz Wiceprezydent miasta Chorzowa i Prezydent miasta Katowice. W delegacji służb mundurowych i ratowniczych, na czele ze Śląskim Komendantem Wojewódzkim PSP nadbryg. Jackiem Kleszczewskim, uczestniczyli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak, Komendant Miejski PSP w Chorzowie bryg. Paweł Nalepka, Komendant Miejski PSP w Katowicach mł. bryg. Arkadiusz Korzeniewski i Komendant Miejski PSP w Świętochłowicach mł. bryg. Arkadiusz Labocha, pełniący obowiązki Dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Pan Wojciech Niciński oraz Wiceprezes Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu Pan Andrzej Kleszcz.

10.01.2020

Do 16 lutego 2020 r. można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych. 

10.01.2020

W ostatnich dniach strażacy z KM PSP w Chorzowie prowadzili akcje rozdawania kalendarzy w szkołach na terenie miasta. Spotkania te były świetną okazją aby zapoznać podopiecznych placówek z pracą strażaka oraz by zwrócić uwagę na tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Ich celem było zwiększenie świadomości odnośnie istniejących zagrożeń oraz umiejętnego postępowania w przypadku ich wystąpienia. Podsumowaniem spotkań było zachęcenie do udziału w konkursach organizowanych przez Komendanta Głównego PSP, skierowanych głównie do uczniów szkół podstawowych. Informacje na ich temat dzieci mogły znaleźć na odwrocie kalendarzy oraz bardziej szczegółowo na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.