A A+ A++

BIP KMPSP w Sosnowcu

Logo Państwowej Straży Pożarnej     Herb Chorzowa    

ul. Katowicka 123
41-500 Chorzów

Napisz do nas na:
sekretariat@straz-chorzow.pl

Zadzwoń do nas:
+48 32 241 09 77

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w CHORZOWIE

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

08.05.2018


2 maja 2018 roku na placu Komendy Miejskiej PSP w Chorzowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej wraz z odegraniem Hymnu Narodowego.
Następnie Komendant Miejski PSP w Chorzowie bryg. mgr inż. Janusz Gancarczyk wygłosił okolicznościowe przemówienie oraz odczytał list komendanta głównego PSP gen. brygadiera Leszka Suskiego.

List skierowany do strażaków i pracowników cywilnych, w którym komendant główny napisał: „W dniu dzisiejszym, podczas zmiany służby w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, ma miejsce uroczyste podniesienie flagi państwowej. Chcemy w ten sposób uczcić, jako formacja, to patriotyczne święto wszystkich Polaków. Chcemy też symbolicznie podkreślić, że barwy narodowe są ważne dla naszej służby oraz pokazać ścisły związek pomiędzy ofiarnością strażaków, a Ojczyzną i dobrem wspólnym”.


2 maja obchodzony uroczyście Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Święto zostało wprowadzone nowelą ustawy z 20 lutego 2004 roku o godle, barwach i hymnie RP. Wcześniej Senat RP w uchwale z dnia 12 lutego 2004 roku ustanowił dzień 2 maja Świętem Orła Białego.

Dzień flagi

Dzień Flagi

Dzień Flagi

Dzień Flagi