X

Koronawirus

Wszystko co musisz wiedzieć o Koronawirusie

A A+ A++

BIP KMPSP w Sosnowcu

Logo Państwowej Straży Pożarnej     Herb Chorzowa    

ul. Katowicka 123
41-500 Chorzów

Napisz do nas na:
sekretariat@straz-chorzow.pl

Zadzwoń do nas:
+48 32 241 09 77

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w CHORZOWIE

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Uroczysta msza św. w intencji śląskich strażaków

08.05.2018

4 maja 2018 roku w chorzowskim Sanktuarium św. Floriana po raz kolejny odbyła się msza święta w intencji wszystkich śląskich strażaków. Okazją do tego był obchodzony w tym dniu Międzynarodowy Dzień Strażaka.

W uroczystym nabożeństwie uczestniczyli śląski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Kleszczewski wraz z zastępcą st. bryg. Bogdanem Jędrochą, członkowie kolegium śląskiego komendanta wojewódzkiego, komendanci powiatowi i miejscy PSP woj. śląskiego, przedstawiciele Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, liczni strażacy PSP i OSP oraz mieszkańcy Chorzowa. Wśród zaproszonych gości obecni byli między innymi przedstawiciele wojewody śląskiego, Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego. Mszę uświetniła obecność kompanii honorowej KW PSP w Katowicach, którą dowodził kpt. Tobiasz Klama oraz licznych pocztów sztandarowych.

Uroczystej mszy przewodniczył Jego Ekscelencja bp Marek Szkudło – biskup pomocniczy Archidiecezji Katowickiej. Biskup w czasie homilii podkreślił wagę postaci św. Floriana, a w szczególności wpływ jego postawy, na wybory osób, które wiążą swoja drogę życiową z ratowaniem ludzkiego życia. Zwrócił się do przybyłych strażaków z podziękowaniem za ich służbę i zapewnił o modlitwie w ich intencji.

Na zakończenie uroczystości śląski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Kleszczewski, w imieniu wszystkich śląskich strażaków, podziękował ks. bp. Szkudło za przewodniczenie mszy św. oraz za słowa w wygłoszonej homilii. Dziękując biskupowi, wręczył symboliczne kwiaty, które były nie tylko wyrazem podziękowania i wdzięczności, ale także prośbą o dalsze duchowe prowadzenie i wsparcie.

Uroczysta msza zainaugurowała tegoroczne obchody Dnia Strażaka w województwie śląskim, które w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Katowicach odbędą się 15 maja 2018 roku, natomiast w Komendzie Miejskiej PSP w Chorzowie 12 maja 2018 roku o godzinie 14:00.
zdjęcia: mł.asp. Marcin Janik KM PSP w Chorzowie, Piotr Cyganik UM Chorzów

Msza

msza

msza

msza