X

Koronawirus

Wszystko co musisz wiedzieć o Koronawirusie

A A+ A++

BIP KMPSP w Sosnowcu

Logo Państwowej Straży Pożarnej     Herb Chorzowa    

ul. Katowicka 123
41-500 Chorzów

Napisz do nas na:
sekretariat@straz-chorzow.pl

Zadzwoń do nas:
+48 32 241 09 77

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w CHORZOWIE

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Uroczystości z okazji Dnia Strażaka w KM PSP Chorzów

14.05.2018

W dniu 12 maja 2018 roku na terenie Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Chorzowie, odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. W uroczystości udział wzięli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdan Jędrocha, Prezydent Chorzowa Pan Andrzej Kotala, władze samorządowe Chorzowa, przedstawiciele innych służb mundurowych, instytucji i zakładów pracy z terenu miasta, zaproszeni goście oraz rodziny naszych strażaków.


Dzień Strażaka to coroczna okazja i uroczystość, podczas której strażacy oraz pracownicy tutejszej Komendy otrzymują jako dowody uznania dla swej ofiarnej służby odznaczenia resortowe, medale oraz awanse do wyższych stopni służbowych. Dodatkowo strażakom i pracownikom wyróżniającym się w służbie, zostały wręczone nagrody finansowe ufundowane przez Urząd Miasta Chorzów.
Nagrodzeni zostali strażacy szczególnie zasłużeni w akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz pracy w komendzie oraz funkcjonariusze prowadzący warsztaty w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej. Otwarte we wrześniu 2016 roku Centrum cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Od początku jego istnienia odwiedziło go ponad 12700 osób. Odwiedzają nas głównie dzieci, ale też całe rodziny, czy seniorzy.
W trakcie uroczystości nastąpiło przekazanie przez Pana Prezydenta Andrzeja Kotalę zakupionego ze środków Urzędu Miasta nowego sprzętu tj. Multitest – urządzenie do badań statycznych i dynamicznych aparatów powietrznych i masek. Do tej pory sprzęt kontrolowany był w sąsiednich jednostkach.
Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie ogłosił Konkurs na temat: „Rola strażaków w odzyskaniu niepodległości w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”. Konkurs mający na celu propagowanie postaw patriotycznych i popularyzację najnowszej historii Polski skierowany był do młodzieży chorzowskich szkół ponadgimnazjalnych. Komisja powołana przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, z udziałem przedstawiciela Urzędu Miasta Chorzów, wyłoniła trzy najlepsze prace uczniów. Laureaci konkursu zostali podczas uroczystości wyróżnieni nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Urząd Miasta w Chorzowie.
Żarek to ulubiony pluszak - strażak wszystkich dzieci. Strój pluszaka trafił w ręce chorzowskich strażaków. Tak przyjazny maluchom strażak z pewnością trafi do ich świadomości i wpłynie przez to na poprawę ich bezpieczeństwa. Takie niekonwencjonalne metody pedagogiczne od lat praktykowane są przez inne służby realizujące programy profilaktyczo – społeczne i odnoszą oczekiwany rezultat. Strój maskotki został ufundowany przez Urząd Miasta Chorzów.

 

dzienstrazaka 0512 pc 6 preview

dzienstrazaka 0512 pc 8 preview

dzienstrazaka 0512 pc 12 preview

dzienstrazaka 0512 pc 17 preview

dzienstrazaka 0512 pc 23 preview

DSC00903