A A+ A++

BIP KMPSP w Sosnowcu

Logo Państwowej Straży Pożarnej     Herb Chorzowa    

ul. Katowicka 123
41-500 Chorzów

Napisz do nas na:
sekretariat@straz-chorzow.pl

Zadzwoń do nas:
+48 32 241 09 77

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w CHORZOWIE

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Akcja "Czujny Chorzów"

23.10.2018

W ramach prowadzonej kampanii edukacyjno-informacyjnej na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie kolejny raz przystąpiła do akcji „Czujny Chorzów”.

To akcja prowadzona wspólnie z władzami miasta, w ramach której w miejskich kamienicach instalowane są czujki dymu i tlenku węgla. We wtorek 16 października podczas inauguracji akcji, strażacy i urzędnicy pojawili się na ul. Powstańców 3/3, gdzie znajduje się Pogotowie Rodzinne.
W sumie, w mieszkaniach zamontowanych zostanie 150 czujek dymu i tlenku węgla. Lokalizacje to budynki pozostające w zasobach miejskich oraz nadzorowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Chorzowie.
Uważamy, że dzięki tej akcji mieszkańcy będą bardziej świadomi, jak ustrzec się przed ewentualnym zagrożeniem. Jednak uświadamiania nigdy nie za wiele. Tym razem chcemy ich przekonać, jak ważną sprawą są odpowiednie zabezpieczenia, które mogą uratować życie.
Podczas przekazania i montażu czujek strażacy Komendy Miejskiej PSP w Chorzowie, tłumaczą lokatorom jak działa zainstalowany sprzęt, przeprowadzą także szkolenie, jak należy zachować się w momencie uruchomienia się czujki lub pojawienia się pożaru.

Link do informacji na stronie Urzędu Miasta Chorzów