X

Koronawirus

Wszystko co musisz wiedzieć o Koronawirusie

A A+ A++

BIP KMPSP w Sosnowcu

Logo Państwowej Straży Pożarnej     Herb Chorzowa    

ul. Katowicka 123
41-500 Chorzów

Napisz do nas na:
sekretariat@straz-chorzow.pl

Zadzwoń do nas:
+48 32 241 09 77

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w CHORZOWIE

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Obchody Dnia Strażaka w KM PSP Chorzów

30.05.2019

W dniu 28 maja 2019 roku na terenie Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Chorzowie, odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. W uroczystości udział wzięli: Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jacek Kleszczewski, Komendanci Miejscy Państwowej Straży Pożarnej z Katowic, Siemianowic Śląskich, Świętochłowic oraz Zabrza, Prezydent Chorzów Pan Andrzej Kotala, Zastępca Prezydenta Miasta Chorzów Pan Marcin Michalik, Przewodniczący Rady Miasta Chorzów Pan Waldemar Kołodziej, władze samorządowe Chorzowa, przedstawiciele innych służb mundurowych, instytucji i zakładów pracy z terenu miasta wspierających naszą Komendę, zaproszeni goście, rodziny strażaków oraz druhowie z OSP Chorzów, województwo podkarpackie, powiat Jarosławski.

Dzień Strażaka to coroczna okazja i uroczystość, podczas której strażacy oraz pracownicy tutejszej Komendy otrzymują jako dowody uznania dla swej ofiarnej służby odznaczenia resortowe, medale oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Dodatkowo strażakom i pracownikom wyróżniającym się w służbie, zostały wręczone nagrody finansowe ufundowane przez Urząd Miasta Chorzów. Nagrodzeni zostali przede wszystkim strażacy szczególnie zasłużeni w działaniach ratowniczo-gaśniczych oraz pracy na rzecz komendy. Gratyfikacje otrzymali również funkcjonariusze prowadzący warsztaty w otwartym we wrześniu 2016 roku Centrum Edukacji Przeciwpożarowej. CEP nieprzerwanie już trzeci rok cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci z Chorzowskich, i nie tylko, szkół. Od rozpoczęcia działalności odwiedziło go ponad 15 000 osób.
W tym roku obchody miały szczególny charakter. Ze względu na trudną sytuację powodziową w południowych województwach Polski, odwołane zostały Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka, które miały się odbyć 24 maja w Katowicach. W związku z tym w trakcie uroczystości odbyło się wręczenie awansów na wyższe stopnie służbowe w korpusie oficerskim oraz odznaczeń resortowych dla funkcjonariuszy z Komend Miejskich w Katowicach, Siemianowicach Śląskich, Świętochłowicach i Zabrzu. Dla nas jako Komendy jest to dowód zaufania ze strony Komendy Wojewódzkiej oraz zaszczyt, że mogliśmy gościć funkcjonariuszy z sąsiednich komend, z którymi na co dzień współpracujemy w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych.