X

Koronawirus

Wszystko co musisz wiedzieć o Koronawirusie

A A+ A++

BIP KMPSP w Sosnowcu

Logo Państwowej Straży Pożarnej     Herb Chorzowa    

ul. Katowicka 123
41-500 Chorzów

Napisz do nas na:
sekretariat@straz-chorzow.pl

Zadzwoń do nas:
+48 32 241 09 77

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w CHORZOWIE

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Dzień Dziecka na Śląskim

03.06.2019

1 czerwca, blisko 10 tysięcy ludzi bawiło się na imprezie pod nazwą "Dzień Dziecka na Śląskim" organizowanej na obiektach treningowych „Kotła czarownic”. Przez osiem godzin dostępne były bezpłatnie różne atrakcje umiejscowione w specjalnie przygotowanych strefach: zabaw, rozrywki, rekreacji, edukacji i bezpieczeństwa.

Obiekty treningowe Stadionu Śląskiego stały się w Dzień Dziecka wielkim placem zabaw. Chętni mogli także zajrzeć na arenę główną stadionu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Impreza dedykowana była całym rodzinom, które chętnie spędziły czas na chorzowskim stadionie. Można było spróbować swoich sił np. w tańcach czy zabawach w wirtualnej rzeczywistości.

W ramach strefy bezpieczeństwa strażacy z JRG Chorzów zorganizowali pożarniczy tor przeszkód, prezentację sprzętu i wyposażenia pożarniczego oraz krótkie pogadanki m.in. o tym, jak zachować się w trakcie pożaru, wypadku czy innych sytuacji niebezpiecznych.

Patronami medialnymi imprezy byli: TVP 3 Katowice i Polskie Radio Katowice. Organizatorem wydarzenia była spółka Stadion Śląski. Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Źródło informacji oraz zdjęcia: http://stadionslaski.pl/aktualnosci/blisko-10-tysiecy-ludzi-na-dniu-dziecka-na-slaskim/